ST.SWITHUN’S SCHOOL (2 hafta) + 2 gece 3 gün PARİS Turu


ŞEHİR WINCHESTER (Londra’nın bir saat kadar güneyindedir. İngiltere’nin eski başkentidir.)
SÜRE 2 ve 3 Hafta
YAŞ GRUBU 10 – 12 ve 13 - 17 Yaş Arası
FİYAT Güncel fiyat için bizimle iletişime geçin
Güncel fiyat için bizimle iletişime geçin
 • Haftada 20 Ders Genel İngilizce Kursu / Akşam yemeğinden önce 1 ders etüt.
 • Tüm ders kitapları ve materyalleri
 • Kurs bitiminde sertifika
 • Kampüs’te tam pansiyon konaklama; sabah, öğle, akşam yemeği ve ara öğünler dahildir. Odalar 1 - 2 – 4 - 6 kişiliktir.
 • Öğleden sonra saat 18.00‘e kadar çeşitli spor aktiviteleri ve sosyal etkinlikler Spor Aktiviteleri: Futbol, tenis, basketbol, voleybol, badminton, yüzme, aerobik, masa tenisi, squash, bilardo, hokey, kriket, dağcılık, beyzbol, yoga. Sosyal Aktiviteler: Disko, barbekü, yetenek gösterileri, sinema ve tiyatro gösterileri, çeşitli sanatsal etkinlikler ve sosyal kulübün kullanımı, bingo, kıyafet balosu, hazine avı ve karaoke.
 • Haftada 1 tam gün gezi; Londra (Natural History / Science Museum - Walking Tour – Shopping at Covent Garden) , Oxford, Canterbury (Cathedral Tour / Canterbury Tales Attraction; Shopping), Portsmouth (Naval Dockyard Tour – Shopping).
 • Haftada 1 yarım gün gezi; Brighton ,Chichester , Royal Tunbridge Wells , Arundel and Worthing.
 • İngiltere’de havaalanı transferleri
 • Çamaşırhane hizmetleri
 • İngiltere ve Fransa vize ücreti
 • Özel sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • İngiltere telefon SIM kartı (içinde 10 Sterlinlik kontör ile)
 • Vize evrakların yeminli tercümandan İngilizce çevirisi
 • Bursa – İstanbul – Bursa otobüs transferi
 • Gidiş – dönüş uçak bileti (THY ile)
 • Paris gezisi :
  • İngiltere yaz okulundan sonra otobüs ve feribot ile Fransa’ya geçiş (gece yarısı İngiltere’den hareket ve sabah Paris’e varış)
  • İlk gün Asterix Park (giriş ücreti fiyata dahildir.)
  • Akşam 7 ‘den sonra otobüs ile Paris turu
  • Konaklama 3 yıldızlı otelde, çift kişilik odalarda, kahvaltı dahil şeklinde olacaktır
  • İkinci gün Eurodisney (giriş ücreti fiyata dahildir.)
  • Üçüncü gün Paris’ten THY ile İstanbul’a dönüş
  • EKSTRA: Paris’te öğle ve akşam yemekleri.
  • NOT: Yeşil pasaportu olanlar ve geçerli Schengen vizesi olanlardan 70 Sterlin Fransa vize ücreti alınmayacaktır.
Başlangıç Bitiş
1. Grup 4 Temmuz 2013 20 Temmuz 2013
1. Grup 4 Temmuz 2013 20 Temmuz 2013
YAPIM AŞAMASINDA

Yabancı dil öğrenmek kolay mı ?

Yabancı dil öğrenmek için çok çaba harcamalı ve tamamen amacınıza uygun motive olmalısınız. Okulda göreceğiniz belli sayıdaki ders o dili öğrenmeniz yeterli olmayacaktır. Ders dışında sınıf içindeki arkadaşlarınız ve öğretmenleriniz ile iletişim kurmanız, ders dışı çeşitli sosyal aktiviteler , aile yanda kalıyorsanız aile ile olan ilişkiniz vb. dil gelişiminizi destekleyecektir. Dil öğrenimini günlük hayatınızın tamamına yaymanız gerekir. Başlangıç seviyesinde kursa başlayan bir kişinin o dili öğrenmesi en az 9 ay ile bir yıl arasında değişebilir.

Başlangıç seviyesindeyim, yurtdışında dil eğitimine başlayabilir miyim ?

Dil kursları dünyanın her yerinde başlangıç seviyesinden itibaren her seviyede verilir. Ancak kursa başlanmadan önce kendi ülkenizde bir kursa gitmeniz ve seviyenizi ilerletmeniz hem gideceğiniz ülkeye uyumunuz hem de diliniz geliştirmeniz için katkı yapacaktır.

Yabancı bir dili ne kadar sürede öğrenebilirim ?

Yabancı dil öğrenmek tamamen kişinin seviyesine, motivasyonuna ve alt yapısına bağlıdır. Ortalama olarak yeni başlayan bir kişi için 9 ay ile bir yıl arasında değişebilir. Ancak bu temel dil bilgisinin edinilmesi ve günlük olarak rahat konuşacak seviyeye gelmek için yeterli olur. Ancak akademik hedefi olan kişi için yeterli olmayabilir. Ayrıca dil sosyal ve iletişim becerileri ile de ilgilidir. İletişim becerileri gelişmiş ve çok sosyal kişiler daha hızlı öğrenebilmektedir. Okullardan 2 -50 hafta arasında kurs seçeneği sunar.

Gideceğim okulda seviye tespit sınavı yapılacak mı ?

Tüm okullarda kurs başlangıcında seviye tespit sınavı yapılır ve öğrenciler seviyelerine uygun sınıflardan eğitimlerine başlar.

Okullarda sınıflar kaç kişiden oluşuyor ?

Yurtdışı dil okullarında sınıflar genel olarak , ortalama 8 -1 4 kişi arasında değişebilmektedir. Bu okula bağlı olarak değişir. Bazı ülke ve okullarda istenirse özel mevcudu düşük sınıflar içinde programlar açılmaktadır. Veya istenirse kişiye özel birebir özel eğitimler de sağlanmaktadır.

Dil sınırı var mı ?

Tüm programlar için bir dil sınırı vardır. Genelde dil kursları 16 yaş ve üzerini kabul eder. Ancak alternatifler de vardır. Üst sınır yoktur.

Kurs bitiminde ne tür bir belge verilir.

Kurs bitiminde tüm okullar kursu bitiren öğrencilere sertifika verir.

Öğrenciliğim boyunca çalışabilir miyim ?

Öğrenciler çalışması o ülkeleri kanunları ile düzenlenmiştir. Genel olarak dil eğitimi için giden öğrencilere resmen çalışma izni verilen tek ülke şu an Avustralya’dır. Avustralya’da öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilir. Bunun dışındaki ülkelerde çalışma izni yoktur. Bazı ülkelerde staj programları çerçevesinde çalışma izni verilmektedir.

Bütçeme uygun bir okulu nasıl bulabilirim ?

Tüm ülkelerde her tür bütçeye uygun okullar bulunur. Bu konuda eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir ve onların yardımı ile bütçenize en uygun okulu seçebilirsiniz.

Konaklamamı nasıl ayarlayacağım ?

Tüm ülkelerde okullar tarafından öğrencilerin konaklaması ayarlanır. Genelde aile yanı, yurt, pansiyon, öğrenci evleri, apartman konaklamaları veya otel gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Kişi kendi istek, bütçe ve ihtiyacına göre bir konaklama seçebilir. Eğer istenirse kendi konaklamanızı kendiniz de ayarlayabilirsiniz.

Yurtta mı aile yanında mı kalmak daha avantajlıdır ?

Genelde en ekonomik ve rahat konaklama biçimi aile yanı konaklamalardır. Okullar öğrencilerine oranın yerel aileleri yanında konaklama ayarlarlar. Aile yanı ev ortamı ve kişiye özel ortam açısında avantajlıdır. Ancak dileyen kişiler yurtlarda da kalabilir. Yurtlarda tek kişilik , rahat ve kişiye özel seçeneklerde olmaktadır. Bu konuda eğitim danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yanımda neler götürmeliyim ?

Özellikle gideceğiniz ülkeye ve oranın mevsimlerine uygun kıyafetler, okulda ihtiyaç olabilecek sözlük, defter, kalem gibi materyalleri yanınızda götürebilirsiniz. Bunu dışında kalacağınız süreye bağlı olarak kişisel ihtiyaçlarınızın hepsini de yanınıza almanızı öneririz.

Yurtdışındayken ders dışındaki vakitlerimi nasıl değerlendirebilirim ?

Okulun öğrenciler için düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılabilir , kişisel tercihlerinize göre bulunduğunuz şehirde müzeleri ziyaret edebilir , sinema , tiyatrolara gidebilirsiniz. Eğer ilgileniryorsanız yakınınızdaki spor merkezlerinde faydalanabilirsiniz.

Yurtdışında ilk gittiğimde havaalanından kalacağım yere ulaşımımı nasıl sağlayabilirim ?

Havaalanından okula veya kalacağınız yere ve dönüşte yine havaalanına ulaşımınız okul tarafından belirli bir ücret karşılığı organize edilebilmektedir. Eğer kendinize güvenirseniz , kendiniz de kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Vize işlemlerimi nasıl halledebilirim ?

Vize başvurunuzun yapılmasını konusunda size yardımcı oluyoruz. Vize evraklarının toplanması, vize formunun doldurulması , varsa randevuların alınması ve eğer mümkünse vize başvurunuzu yapıyoruz. Eğer şahsi başvuru yapılan bir ülke ise başvuruya kendiniz gitmelisiniz.

Vize almak garanti midir ?

Hiçbir ülke için vize garantisi verilemez. Danışmanlarımız vize dosyanızı en iyi şekilde hazırlar. Ancak vize almanız sizin koşullarınıza bağlıdır. Vize koşullarını yerine getiremiyorsanız vize almanız mümklün değildir. Bu konuda danışmanlarımızdan detaylı bilgi almalısınız.

Vize süresi uzatılabilir mi ?

Bazı durumlarda , bazı ülklerde vizenizin uzatılması mümkün olmaktadır. Bu konuda her ülke için ayrıca bilgi almalısınız.

Yurtdışında bulunduğum sürede problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım ?

Yurtdışından bulunduğunuz sürece bizim danışmanlık hizmetlerimiz devam edecektir. Bize telefon, e-mail yolu ile her an ulaşabilirsiniz. Danışmanlarımız problemlerimizin çözümünde size destek olacaktır. Okul veya konaklama ile ilgili problemlerde okula yöneticileri ve yetkilileri de size yardımcı olacaktır. Bunun için problem hakkında ilgili kişiye bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Bush Garden Bush Garden Bush Garden
Bush Garden Bush Garden